o firmie

Nazywam się Inga Góral i jestem wykwalifikowaną i doświadczoną lektorką i tłumaczką języka angielskiego i rosyjskiego. Od wielu prowadzę firmę IM Lingua Inga Góral, oferującą kompleksowe usługi szkoleniowe dla firm i instytucji edukacyjnych, tłumaczenia ustne i pisemne, jak również szkolenia językowe dla wyższej kadry kierowniczej.

Przyjechałam do Polski z Rosji, gdzie ukończyłam prestiżowy Wołgogradzki Uniwersytet Państwowy na kierunku Lingwistyka i Komunikacja Międzykulturowa i otrzymałam kwalifikację tłumacza (specjalizacja: język angielski). Jednocześnie studiowałam na kierunku metodycznym aby zdobyć kwalifikacje wykładowcy. Nie da się ukryć, że moją pasją zawsze były i są języki obce, mogę powiedzieć, że moja praca to również moje hobby: mogę spędzić godziny nad tłumaczeniem lub wyjaśniając zawiłe zagadnienia gramatyczne bądź różnice między zwrotami, wciąż czerpiąc z tego dużą satysfakcję.

wydarzenia
zdjecie

Dobra komunikacja stanowi o sukcesie każdego spotkania. To nie pusty slogan, ale przede wszystkim warunek konieczny i oczywisty dla każdego, kto profesjonalnie zajmuje się kontaktami z obcokrajowcami. Bez znaczenia czy ma to miejsce w sferze szeroko rozumianych interesów, czy tez ze względu na fakt bycia osobą publiczną.


W każdej sytuacji kluczem do wzajemnego zrozumienia i wyrażenia własnych propozycji i oczekiwań jest jasne przedstawienie intencji i odpowiedni odbiór przekazywanych informacji. To wszystko powinno być wsparte znajomością niuansów językowych, tematyki poruszanej w dyskusji czy równie często różnic kulturowych kształtujących atmosferę spotkania. Moja firma zdobywała doświadczenie podczas skomplikowanych i wymagających merytorycznego przygotowania spotkań biznesowych czy oficjalnych wizyt dyplomatów. Na zdjęciu wizyta ambasadora Indii w Dąbrowie Górniczej.

kontakt